VIDEO/ Napoli i jep 'asist' Interit për titullin, Juventus mposhtet nga kampionët në fuqi

VIDEO/ Napoli i jep 'asist' Interit për titullin, Juventus

Napoli mposhti Juventusin me rezultatin 2-1 në supersfidën e mbrëmjes së sotme të vlefshme për javën e 27-të të Serisë A.

Golat e Kavarskhelias dhe Raspadorit i dhuruan 3 pikë të arta vendasve, ndërkohë që golin e barazimit të përkohshëm për bardhezinjtë e realizoi Kieza në minutën e 81-të. 

Një duel shumë i luftuar, teksa vlen të theksohet fakti se bardhezinjtë shpërdoruan një mori raste të pastra. 

Për Juventusin kjo ishte humbja e katërt në këto 27 javë, ndërkohë që për Napolit ishte fitorja e 12-të.  

VIDEO:

https://streamin.one/v/50a6f86b

https://streamin.one/v/bb5e7291

https://streamin.one/v/0e28f690

EMISIONET