VIDEO/ Manchester City e kthen për 45 minuta, Guardiola mund Conte-n 4-2

VIDEO/ Manchester City e kthen për 45 minuta, Guardiola mund Conte-n 4-2

Tottenham tenton mrekullinë por Antonio Conte nuk ia del mbanë edhe pse me dy gola avantazh në pjesën e parë. Manchester City zhvillon një pjesë të dytë stratosferike për të rigjetur ritmin dhe evituar humbjen e dytë rresht pas disfatës në derbi.

Fiton 4-2 skuadra kampione e Anglisë në ndeshjen për llogari të Premier League e luajtur në “Etihad Stadium” ku tifozët u trembën për një tjetër humbje të mundshme që mund ta kishte mbyllur përfundimisht kapitullin titull për të besuarit e Pep Guardiolës. Golat e Kulusevskit dhe Emerson u zhvlerësuan nga Alvarez, Halaand dhe rrjetat e fitores të shënuara që të dyja nga Riyad Mahrez që po bëhet përherë e më shumë vendimtar te skuadra bardhekaltër.

Fitore që e afron momentalisht në 5 pikë me Arsenalin ekipin e City-t ndërsa Tottenham largohet edhe më shumë nga zona Champions.

EMISIONET