VIDEO/ Leverkuseni e ka seriozisht për titullin, ''Aspirinat'' leksion Bayern Munchenit

VIDEO/ Leverkuseni e ka seriozisht për titullin,

Bajer Leverkusen i ka dhënë një leksion të mirëfilltë Bajern Mynih në supersfidën e sotme në Bundesligë, duke treguar se nuk është një “surprizë” që ka ndër mend të ndalet në javët e fundit, siç ka ndodhur shpesh në këtë dekadë me ata që kanë kërcënuar hegjemoninë e bavarezëve.

Skuadra e drejtuar nga Çabi Alonso fitoi me shifrat 3-0, duke treguar një lojë më të mirë se rivalët direkt për titullin dhe duke krijuar një diferencë prej 5 pikësh tashmë prej ekipit të Tuhel.

Stanisiç, Grimaldo dhe Frimopong në fund ishin autorët e golave për Leverkusenin.

Por ajo që bind më tepër për forcën e kësaj skuadre është loja e saj sulmuese, ndaj të cilës nuk mundi të bënte asgjë as Bajerni.

Golat:

https://streamin.one/v/db8f86b0

https://streamin.one/v/cd9cf5b6

https://streamin.one/v/1b4fe4ce

EMISIONET