VIDEO/ Inter i ''çmendur'', zikaltërit përmbysin Romën në ''Olimpico'' dhe shkëputen në krye të Serie A

VIDEO/ Inter i ''çmendur'', zikaltërit

Interi ka arritur një fitore spektakolare me përmbysje në “Olimpico” përballë Romës me rezultatin 2-4, duke vazhduar kështu marshimin drejt titullit kampion.

Sfida nisi mjaft mirë për zikaltrit, të cilët u drejtuan nga Masimiliano farris, pasi Inzagi ishte i dënuar për shkak të kartonëvëe.

Në minutën e 17’ ishte Açerbi që gjeti rrjetën pas një goli që nuk kaloi pa polemika.

Ishte Mançini ai që barazoi në minutën e 28’, teksa El Sharaui përmbysi momentalisht sfidën në fundin e pjesës së parë.

E dyta nisi vrullshëm për zikaltrit, të cilët barazuan me Turam në minutën 59’ dhe një autogol i Anxhelinjos ktheu gjërat në favorin e zikaltërve.

Në minutën e fundit të takimit kishte festë dhe për Bastonin, që hodhi “KO” skuadrën e De Rosit.

Kështu Interi marshon drejt yllit të dytë në fanellë, duke shkuar në kuotën e 60 pikëve, ndërsa Roma vazhdon të jetë në garë për Champions-in me 38 pikë.

ndjek ndeshjen nga tribuna pasi është i skualifikuar, me ndihmësin Farris i cili gjendet në pankinë. Zikaltrit nuk kanë asnjë ndryshim në formacionin titullar, në krahasim mëe atë që mposhti Juventusin.

Golat:

https://streamin.one/v/2a4acd55

https://streamin.one/v/bd6c04df

https://streamin.one/v/fd12bcdb

https://streamin.one/v/5320344c

https://streamin.one/v/336e36cd

EMISIONET