VIDEO/ Gol fantastik në Kategorinë e Parë, futbollisti shënon direkt nga goditja e këndit

VIDEO/ Gol fantastik në Kategorinë e Parë, futbollisti

Një gol spektakolar u shënua në Kategorinë e Parë në duelin mes Korabit dhe Vorës që përfundoi me rezultatin 1-2. 

Ishte minuta e 31-të, kur futbollisti Sokol Mziu, i skuadrës dibrane, rrëmbeu skenën me një gjuajtje të kalibruar nga goditja e këndit, duke e dërguar topin drejt e në rrjetën e portës së mbrojtur nga portieri mik Arbër Jata.

Një realizim tepër special, që nuk haset shpesh në ndeshje të këtyre niveleve.  

Goli i shënuar nga Mziu, vendosi baraspeshën e përkohshme, ndërkohë që Vora në fund të sfidës arriti të triumfonte me rezultatin 1-2. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kategoria e Parë ???????? (@kategoriaepare__official)

 

EMISIONET