Video/ Çfarë nokauti brutal, vetëm 18 sekonda iu deshën njeriut më të fortë në botë për të rrëzuar rivalin

Mariusz Pudzianowski është ish kampion i World Strongest Man" në vitet 2002, 2003, 2005, 2008 dhe 2008 dhe sot ai është përkushtuar në MMA.

Kampioni polak, u përball në një event të madh të luftimeve në Lodz ku arriti të shkatërronte një rival edhe mê të fortë se vetja.

Serigne Ousmane Dia duhej të ndeshej me ish më të fortin e botës që në mars por u shty për probleme shëndetësore të sportistit me ngjyrë.

Gjithsesi dueli u zhvillua dhe përfundoi në mênyrên më të mirë për Pudzianowski i cili e hodhi me një nokaut brutal rivalin për pothuajse 18 sekonda. Shihni pamjet e përballjes epike./Ora News/

EMISIONET