Video e reagimit të policisë në stadiumin indonezian ku humbën jetën rreth 180 tifozë

Video e reagimit të policisë në stadiumin indonezian ku

Një video e re e publikuar në rrjet tregon momentin e reagimit të policisë në përfundim të ndeshjes Arema FC-Persebaya Surabaya.

Nga pamjet duket qartë që forcat e rendit reagojnë menjëherë duke pastruar fushën por ngjarjet që rrodhën më pas shkaktuan tragjedinë e dytë më të madhe të futbollit botëror.

Në lidhje me ngjarjen tragjike ka reaguar presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino që shkruan:

“Bota e futbollit është e shokuar pas ngjarjeve tragjike të Indonezisë në stadiumin e Kanjuruhan. Kjo është një ditë e errët për të gjithë njerëzit e futbollit. Ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve dhe miqve të viktimave të këtij incidenti tragjik”.

EMISIONET