VIDEO/ Dybala "show", Roma fiton ndaj Torinos, argjentinasi shënon 3 gola

VIDEO/ Dybala "show", Roma fiton ndaj Torinos, argjentinasi

Paulo Dybala 3, Torino 2.

La Joya shënoi një tregolësh në “Olimpico”, duke mposhtur praktikisht i vetëm skuadrën e drejtuar nga Juric.

Dhe duke u dhuruar verdhekuqve një fitore të rëndësishme për objektivin Champions.

Argjentinasi realizoi me penallti në pjesën e parë, ndërkohë që në fraksionin e dytë shënoi dy gola të bukur.

Duvan Zapata barazoi përkohësisht, ndërkohë që autogoli i Huijsen erdhi shumë vonë.

Roma renditet e gjashta dhe ndodhet 4 pikë larg Bolognës së vendit të katërt.

Vendi i dhjetë me 36 pikë për skuadrën “granata”.

Golat:

https://streamin.one/v/fe8423aa

https://streamin.one/v/520805a6

https://streamin.one/v/c84c3a9f

 

EMISIONET