VIDEO/ “Djajtë e kuq” zhgënjejnë që në start, Cristiano dështon bashkë me United

 

VIDEO/ “Djajtë e kuq” zhgënjejnë që në

Manchester United debuton në mënyrën më të keqe të mundshme në Premier League. Eric Ten Hag “shijon” humbjen që në start me djemtë e tij që u dorëzuan pas 45 minutave të para katastrofike ndaj Brighton në “Old Trafford”.

Cristiano Ronaldo e nisi ndeshjen nga stoli dhe hyri në fushën e lojës në të dytën kur takimi ishte kompromentuar për “Djajtë e kuq” që me Rashford të vetëm në sulm nuk arritën të bënin asgjë.

Me kalimin e minutave presioni i United u rrit dhe ishte një portugez por jo Ronbaldo ai që ngushtoi shifrat. Goli i Diogo Dalot nuk mjaftoi për skuadrën e Ten Hag që të evitonte humbjen pasi ndeshja u mbyll me rezultatin 2-1.

Start katastrofik për Manchester United që riniset aty ku u ndal sezonin e fundit ndërsa Cristiano u duk kopja më e keqe e vetvetes pa lënë asnjë gjurmë në rreth 40 minuta lojë.

 

EMISIONET