"Ujqërit" ia besojnë Superioren ish-mbrojtësit serb

"Ujqërit" ia besojnë Superioren ish-mbrojtësit serb

Skënderbeu rinovon kontratën me ish-mbrojtësin dhe trajnerin aktual, Ivan Gvozdenovic.

I emëruar në këtë detyrë në muajin nëntor, trajneri serb arriti ta shpallte kampion të Kategorisë së Parë ekipin korçar duke e rikthyer në Superligë pas një sezoni mungesë. 

Lajmin e rinovimit e bën të ditur vetë klubi korçar që thekson se Gvozdenovic do ta vazhdojë punën e nisur për të paktën edhe një sezon, çka do të thote se palët kanë gjetur gjuhën e përbashkët për të vazhduar bashkëpunimin. 

EMISIONET