UFC ka një kampion të ri të peshave super të rënda, Hill shkatërron Teixeira

UFC ka një kampion të ri të peshave super të rënda,

Jamahal Hill është kampioni i ri i UFC, pasi dominoi 43 vjeçarin Glover Teixeira. Amerikani 31-vjeçar dhuroi performancën më të bukur të karrierës së tij duke regjistruar një ndeshje ku ishte njeriu absolut dhe më dominues në kafaz.

UFC ka një kampion të ri të peshave super të rënda,

UFC ka një kampion të ri të peshave super të rënda,

Në ndeshjen e zhvilluar në arenën e Rio de Janeiro, kampioni vendas që u largua përfundimisht nga sporti, u kërkoi tifozëve të mos hidhnin sende të forta gë drejtim të amerikanit.

UFC ka një kampion të ri të peshave super të rënda,

Ndeshja mori një drejtim pa kthim për Teixeira i cili tregoi shenja lodhjeje në raundin e dytë ndërsa në të tretin dhe të katërtin u dësh ndërhyrja e doktorit për të kontrolluar situatën.

Në fund të 5 raundeve, gjyqtarët vendosën 50-44 në favor të Hill që e meritoi tërësisht suksesin.

 

EMISIONET