Titulli kampion bën entuziast lojtarin e Cityt: Kemi hyrë në histori, asnjëherë s’do kuptojmë çfarë kemi bërë

Titulli kampion bën entuziast lojtarin e Cityt: Kemi hyrë në

Ruben Dias, lojtari i Manchester City u shfaq tejet entuziast pas fitimit të titullit kampion.

“Gjërat përmirësohen çdo herë dhe ky titull padyshim që do të thotë shumë për ne. Ne kemi hyrë në historinë e Premier League dhe të gjithë jemi shumë të lumtur për këtë.

Nuk mendoj se do ta kuptojmë se sa e shkëlqyer do të jetë ajo që kemi bërë. Sa më shumë të kalojnë vite, aq më shumë do të kuptojmë atë që kemi bërë.

Tani bëhet fjalë për të shijuar momentin. Natyrisht sezonin e ardhshëm do të jemi sërish këtu dhe ne duhet të vazhdojmë gjithmonë të ëndërrojmë” – tha Dias.

EMISIONET