Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën, Partizani “blindon” vendin e tretë (Fotot LSA)

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

Vllaznia bie në “Selman Stermasi” dhe Tirana bën detyrën në klasiken e Shqipërisë me një sukses 3-1. Kampionët u treguan shumë të qartë që në minutat e para pasi trajneri Orges Shehi kishte bërë pak modifikime në formacion dhe ishte Seferi që zhbllokoi ndeshjen që në minutën e shtatë.

Me minutat që rrodhën, Cjapi akordoi një 11-metërsh që më pas e anuloi ndërsa Zhivani shënoi në portën e tij dhe barazoi shifrat. Më pas Tirana shënoin edhe dy gola me Totre dhe Xhixhën për të vulosur përfundimisht rezultatin.

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

Sukses që nuk ndryshon asgjë për Tiranën por shumë për Vllazninë që zbret në vendin e pestë të kalsifikimit duke i lënë rrugë të lirë Kukësit që ngjitet në të katërtin. Verilindorët triumfuan me shumë vëshirësi ndaj Dinamos në shtëpi me rezultatin 2-1 ku golin e fitores e sigluan vetëm në fund.

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

 

Në këtë mënyrë edhe nëndetësja zbret zyrtarisht në të Parën. Në ndeshjen tjetër të rëndësishme të kësaj jave, Partizani konsolidoi pozitat në vendin e tretë të klasifikimit pasi kaloi 1-0 në Rrogozhinë Egnatian dhe tashmë të kuqtë janë disi më të qetë ndërsa takimet e tjera u mbyllën me këto rezultate; Kastrioti-Teuta 0-1 dhe Skënderbeu-Laçi 1-2.

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

 

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

 

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

 

 

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

Tirana “zhyt” Vllazninë, Kukësi shikon Europën,

EMISIONET