Tifozi hyn në fushën e Portugali - Uruguaji me flamurin e ylberit. Shikoni videon

Tifozi hyn në fushën e Portugali - Uruguaji me flamurin e ylberit.

Një i ri arriti t'i shmangej mbikëqyrjes dhe vrapoi në fushën e futbollit në mes të ndeshjes Portugali - Uruguaji duke valëvitur një flamur ylber dhe veshur një bluzë me "Respekt për gratë iraniane" të shkruar mbi supet e tij.

Tifozi kishte veshur bluzë blu me “S” të Supermenit në gjoks dhe shkrimin “Save Ukraine”. (Shpëtoni Ukrainën)

Më pas ai u kap dhe o nxorr nga fusha.

Shënon të nëntin në 19 ndeshje në Kupën e Botës dhe këtë herë mori mbi supe fatin e ndeshjes për Portugalinë e tij që e kualifikoi automatikisht në fazën tjetër me një gol që adresoi ndeshjen e fituar 2-0 kundër Uruguajit.

Cristiano Ronaldo nuk di të ndalet. Fituesi i 5 Topave të Artë realizoi në pjesën e dytë ku një tjetër gol e sigloi nga pika e bardhë Bruno Fernandes.

EMISIONET