Thuram bën heroin. Inter thyen Benfikën, Inzaghi: Ishim të jashtëzakonshëm

Thuram bën heroin. Inter thyen Benfikën, Inzaghi: Ishim të

Pas spektaklit në Serie A, Inter fiton dhe bind në Evropë. Ekipi zikaltër thyen 1-0 Benfikën duke kapur Real Sociedad në krye të Grupin D.

Në “San Siro”, djemtë e Inzaghit krijuan një volum të madh loje, 21 raste për gol, 7 gjuajte në kuadrat. Pas “pokerit”, Lautaro u ndal te shtyllat, por dhe nga portieri Trubin, “demi” thjesht ishte i pafat, mbi të gjitha në pjesën e dytë ku fillimisht goditi traversën dhe më pas shtyllën.

Në minutën e 62-të, Thuram u shërbye në mënyrë perfekte në zonë nga Dumfreis dhe me një goditje të bukur dërgoi topin në rrjetë, gol që në fund rezultoi një trepikësh.

Thuram bën heroin. Inter thyen Benfikën, Inzaghi: Ishim të

Simone Inzaghi i rezervoi sërish disa minuta edhe Kristjan Asllanit, me mesfushorin kuqezi që në fund mori vendin e Calhanoglu.

“Pjesa e parë ishte e ekuilibruar, kishim disa raste të pastra, por duhet të ishim më të kthjellët. Në të dytën më pas rritëm intensitetin dhe djemtë u treguan të jashtëzakonshëm. Fituam me meritë këtë ndeshje, kundër një rivali me shumë vlera”, u shpreh Simone Inzaghi.

Në sfidën tjetër të këtij grupi, Real Socieded mposhti Salzburg në transfertë me rezultatin e pastër 0-2, një sfidë që spanjollët e zgjidhën që në pjesën e parë. 4 pikë në 2 ndeshje, po aq sa edhe Inter.

Thuram bën heroin. Inter thyen Benfikën, Inzaghi: Ishim të

EMISIONET