“Tentoi përplasje fizike”, Sarri nuk do ta drejtojë Lazion për 2 ndeshje

“Tentoi përplasje fizike”, Sarri nuk do ta drejtojë Lazion

Maurizio Sarri ka marrë një denim 2 javor nga Gjykata Sportive në Serinë A.

Trajneri i Lazios e ka pësuar pas asaj përplasjeje të ashpër në javën e fundit të kampionatit ku Lazio luajti në “San Siro” ndaj Milanit ku dhe mori karton të kuq.

Sipas vendimit, thuhet se trajneri i bardhekaltërve tentoi një përplasje fizike me Salemakers të Milanit ku veç nervozizmit të tepruar ka shprehur edhe fjalë ofenduese dhe kërcënuese duke u dënuar kështu me 2 javë pezullim.

Siç mësohet, Lazio do të apelojë vendimin e dhënë nga Gjykata Sportive ndaj trajnerit të tyre me objektivin për ta reduktuar dënimin me vetëm një ndeshje.

Nëse qëndron në fuqi pezullimi 2-javor, Sarri do të humbasë dy ndeshjet e radhës, atë ndaj Cagliarit në “Olimpico” dhe në transfertë ndaj Torinos.

EMISIONET