Ten Hag merr vendimin radikal, Ronaldo në pankinë për ndeshjen e parë

Ten Hag merr vendimin radikal, Ronaldo në pankinë për ndeshjen e

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë titullar në ndeshjen e parë të Premier League kundër Brighton të dielën. “Daily Mail” raporton se luzitani nuk do të përgjidhet mes 11 të besuarve të Ten Hag në sfidën debutuese të sezonit 2022-2023 për shkak të sjelljes së tij të papërshtatshme dhe veprimeve që klubit nuk i kanë pëlqyer.

Pasi mungoi në fazën parapërgatitore, Ronaldo tentoi largimin me çdo kusht ndërsa në sfidën miqësore me Rayo Vallecano u aktivizua titullar dhe luajti vetëm 45 minuta, dukshëm i nervozuar për largimin nga fusha e lojës.

Ten Hag merr vendimin radikal, Ronaldo në pankinë për ndeshjen e

37-vjeçari që arkëton 360.000 pound në javë ka një kontratë që e lidh deri në qershor me “Djajtë e Kuq” por ai nuk dëshiron ta respektojë pasi synon të luajë në Champions League, gjë që United nuk ia mundëson por as nuk preferon ta lejë të lirë.

Ten Hag merr vendimin radikal, Ronaldo në pankinë për ndeshjen e

EMISIONET