Stuttgart, kur mbijetesa vlen shumë më shumë se një...titull (Video)

 

Stuttgart, kur mbijetesa vlen shumë më shumë se një...titull

Sa vlen edhe një sezon tjetër në kampionatin elitar të vendit që përfaqëson? Këtë na i tregon Stuttgart-i dhe tifozët e tij të çmendur.

Pas suksesit 2-1 në shtëpi kundër Koln, njerëzit vërshuan në fushë njëlloj sikur të kishin fituar titullin, madje skena të tilla nuk shikohen as në Bavari ku trofeu i kampionatit është një rutinë.

Mbijetesa vlen më shumë se gjithçka dhe këtë e dinë mirë në Stuttgart ku kanë vuajtur jo pak herë në Bundesliga 2. Shikoni videon se çfarë ndodh në "Mercedes Benz Arena".

 

EMISIONET