“Special One”: Tirana, ndalesa më e rëndësishme e karrierës time

“Special One”: Tirana, ndalesa më e rëndësishme e

Jose Mourinho e cilëson si finalen më të rëndësishme të karrierës së tij atë të 25 majit në Tiranë edhe pse në karrietrën e tij ka luajtur dy finale Champions dhe një Europa League.

Në një intervistë për mediat italiane një javë përpara ndeshjes, luzitani thekson:

“Edhe pse prestigji i kompeticioneve ndryshon kjo për mua është finalja më e rëndësishme e karrierës. Kjo edhe për faktin se të tjerat i kam luajtur pra edhe këtë si finale duhet ta fitojmë. Feyenoord është në avantazh pasi e ka mbyllur kampionatin por kur arrin në finale duhet t’i harrosh të gjitha problemet që ke”.

EMISIONET