SHQIPËRI-ISHUJT FAROE/ Mbyllet pjesa e parë pa gola, pak raste shënimi dhe shumë faulla

SHQIPËRI-ISHUJT FAROE/ Mbyllet pjesa e parë pa gola, pak raste

Është mbyllur pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe pa gola.

Pjesa e parë e lojës nuk kishte shumë raste shënimi, ku më shumë vëmendjen e morën faullat e shumta nga të dyja ekipet.

Një ndër to ishte edhe dëmtimi i portierit të Ishujve Faroe që u dëmtua nga Daku gjatë një aksioni.

Kujtojmë që Shqipërisë i mjafton vetëm një pikë në këtë ndeshje, për ta mbyllur në vendin e parë në grup pasi e kanë siguruar më herët kualifikimin në EURO 2024.

EMISIONET