Shqipëria luan ndeshjen e fundit në grup përballë Spanjës, UEFA me postim të veçantë për tifozerinë kuqezi

Shqipëria luan ndeshjen e fundit në grup përballë

Teksa jemi pak orë nga nisja e ndeshjes Shqipëri – Spanjë, e cila do të jetë e fundit për fazën e grupeve, UEFA ka bërë një postim të veçante për tifozerinë kuqezi.

 Ata kanë postuar në rrjetet sociale, tifozët e Shqipërisë të cilët kanë rënë në sy më shumë se cdo tifoz tjetër.

Kujtojmë që Shqipëria sot është në kërkim të një mrekullie përballë Spanjës, e cila është e kualifikuar si kokë grupi.

Kuqezinjtë do të tentojnë fitoren përballë “furisë së kuqe” e cila na ka mposhtur në 8 ndeshjet e mëparshme, duke shënuar 31 gola dhe ne vetëm 3 të tillë.

Edhe me një pikë, Shqipëria mund të shpresojë për kalimin si një nga të tretat më të mirë edhe pse duket mjaft e vështirë.

EMISIONET