(VIDEO) Shkëndija tradhëtohet nga 11-metërshat, zhgënjim për kuqezinjtë e Tetovës

(VIDEO) Shkëndija tradhëtohet nga 11-metërshat, zhgënjim

Shkëndija e mallkuar në Europë pasi flirton me fazën play-off të UEFA Conference League ku u mposht në lotarinë e 11-metërshave dhe pas 120 minutave nga gjigandët suedezë të AIK Stohkolm.

Në mbrëmjen që filloi gjithçka mirë në stadiumin e Shkupit, kuqezinjtë nga Tetova e mbyllën kohën e rregullt dhe atë shtesë 1-1 me golin Ferhan Hasanit që bëri më të vështirën në ekzekutimin e penalltive, duke e nxjerrë jashtë topin e tij që do të kishte mbajtur në lojë Shkëndijën.

(VIDEO) Shkëndija tradhëtohet nga 11-metërshat, zhgënjim

(VIDEO) Shkëndija tradhëtohet nga 11-metërshat, zhgënjim

Shumë zhgënjim për Shkëndijën që gaboi edhe me Bruno Ditën.

(VIDEO) Shkëndija tradhëtohet nga 11-metërshat, zhgënjim

Eleminim që nuk e zhvlerëson skuadrën tetovare që i bëri ballë në dy ndeshje skuadrës së AIK ndërsa tashmë kuqezinjtë duhet të fokusohen te kampionati i Maqedonisë së Veriut.

 

EMISIONET