Sërish dhunë ndaj arbitrit, vlonjatët e kanë me Xhajën (VIDEO)

Sërish dhunë ndaj arbitrit, vlonjatët e kanë me Xhajën

Shqiptarët nuk e pranojnë humbjen, leksioni i Dortmundit nuk arrin në kryeqytet ku pati shumë tenson në duelin mes Korabit dhe Flamuratrit. Në fund të takimit, vlonjatët kontestuan ashpër gjyqtarin Juxhin Xhaja e madje e kanë sulmuar edhe me shishe nga shkallët e stadiumit të Partizanit.

Xhaja u bë protagonist pas një sherri që u bë nga të dyja skuadrat, duke ndëshkuar katër lojtarë me kartonë të kuq.

Vlonjatët kontestuan gjatë gjykimin e arbitrit gjatë gjithë ndeshjes ndërsa në momentin e golit të deibranëve ata kundërshtuan gjatë goditjen e këndit.

EMISIONET