Senegali i jep leksion Katarit, afrikanët sigurojnë fitoren e parë (VIDEO)

Senegali i jep leksion Katarit, afrikanët sigurojnë fitoren e

Vjen fitorja e parë e Senegalit në Kupën e Botës, Katar 2022.

Afrikanët mundën 3-1 Katarin që vetëm matematika e mban në lojë për një biletë në fazën tjetër ndërsa skuadra e Aliou Cisse largohet nga “Al Thumama Stadium” me një fitore që vlen shumë por kualifikimin do ta luajë në ndeshjen e fundit me Ekuadorin që sipas të gjitha gjasave do të jetë edhe një sfidë direkte për të vazhduar rrugën apo për t’u kthyer në shtëpi.

Golat u shënuan nga Dia, Diedhiou dhe Dieng ndërsa golin e parë të historisë së Katarit në një btëror r realizoi Muntari.

EMISIONET