Ramadani: Do të luajmë për fitore ndaj Italisë, ata janë të fortë

Ramadani: Do të luajmë për fitore ndaj Italisë, ata

Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, Ylber Ramadani foli për mediet pas barazimit pa gola të Lecce-s ndaj Romës. Ramadani u shpreh se në minutat e para të ndeshjes ndjeu që Lecce mund të fitonte.

“Pas dhjetë minutave të para ndjeva se mund ta fitonim këtë ndeshje, ata patën vetëm dy raste të rrezikshme, ndërsa ne bëmë shumë më tepër.

Në kombëtare luaj me Bajramin dhe Asllanin dhe jam mësuar. Me Blin kam më shumë mundësi për të ecur përpara, pasi ai kujdeset më shumë për fazën mbrojtëse. Kur marrim topin dua të shkoj për të shënuar

Dueli me Italinë në Europian? Do të jetë një ndeshje komplekse sepse unë luaj këtu në Itali, ata janë një ekip i fortë, por ne gjithashtu do të luajmë për të fituar”, u shpreh Ylber Ramadani.

EMISIONET