PSG ofron shifrën e çmendur për Kvaratskhelia, Napoli reflekton

PSG ofron shifrën e çmendur për Kvaratskhelia, Napoli reflekton

Khvicha Kvaratskhelia mund të trondisë merkaton e verës pasi sulmuesi i Napolit është vënë në shënjestër të klubeve më të pasura të kontinentit që janë gati të bëjnë lëvizje të çmendura për të.

Te skuadra e Luciano Spalletit, sulmuesi gjeorgjian ka shpërthyer dhe sipas portalit “10sport”, sheiku Al Khelaifi është gati të shpenzojë deri në 180 milionë euro për ta pasur në skuadër dhe në këtë mënyrë mund të lirohet nga Kylian Mbappe, i cili ka shprehur dëshirën për t’u larguar edhe pse i mbeten dy vite të tjerë në kontratë.

Përballë një shifre të tillë Napoli do të thyhej duke llogaritur që e ka blerë sulmuesin vetëm për 10 milionë dhe deri në këto momente ai ka shënuar 13 gola e 15 asiste mes kampionatit dhe Champions League.

Gjithsesi, vendimin final mund ta marrë vetë lojtari pasi ndaj tij kanë interes edhe disa klube të tjera me më shumë prestigj ndërkombëtar ku Real Madrid qëndron në radhën e parë.

 

 

EMISIONET