PSG insiston për ''yllin'' e Napolit, francezët gati 100 milionë euro për Kvaratskhelian

PSG insiston për ''yllin'' e Napolit, francezët

Paris Saint-Germain ka shfaqur interes shumë të lartë për sulmuesin gjeorgjian të Napolit, Khvicha Kvaratskhelia.

Sipas raportimeve të medieve italiane, kampionët e Francës dëshirojnë ta kenë në ekip 23-vjeçarin dhe për këtë arsye janë të gatshëm të bëjnë edhe një ofertë të majme në drejtim të klubit italian.

PSG-ja raportohet se është e gatshme të paguajë deri në 100 milionë euro për të siguruar kartonin e Kvaratskhelias.

Napoli duhet të arrijë marrëveshje me gjeorgjianin për rinovimin e kontratës së tij, përndryshe klubi italian do të detyrohet të mendojë largimin e tij.

EMISIONET