Pak minuta para startit të sfidës, policia gjermane arreston "Xhakën" në hyrje të stadiumit

Pak minuta para startit të sfidës, policia gjermane arreston

Shqipëria dhe Spanja pritet të ndezin Dyseldorfin në vetëm pak minuta, me të dyja skuadrat që do të përballen me njëra-tjetrën në sfidën e fundit të Grupi B.

Gjithsesi, një ngjarje e pakëndshme ka ndodhur për një tifoz shqiptar, i cili është arrestuar nga policia gjermane.

Tifozi shqiptar i veshur me bluzën e Xhakës është vënë në pranga nga forcat e rendit, me arsyet që janë ende të paqarta.

 

EMISIONET