"Euro2020" në foto/ Festë madhështore në “Olimpiko” të Romës

"Euro2020" në foto/ Festë madhështore në

Ka nisur në stadiumin “Olimpiko” të Romës ceremonia madhështore e hapjes së Euro 2020.

Në pamjet e publikuara nga mediat e huaja, duket atmosfera spektakolare në stadium.

"Euro2020" në foto/ Festë madhështore në

Stadiumi i mbushur me spektatorë, është mbushur me topëtha me ngjyra, balet dhe këngë.

"Euro2020" në foto/ Festë madhështore në

Prezent ishte edhe Andrea Boçelit, i cili këndoi arien e Turandotit, “Askush të mos flejë”, ndërsa 24 topat gjigantë krijuan një top të vetëm, si simbol për shpitin e bashkuar të “Euro 2020”, gjatë kësaj periudhe ende të vështirë për botën, përpara se në qiell të shpërthenin edhe fishekzjarrë shumëngjyrësh, mbi çatinë e stadiumit “Olimpico”. Ndërkohë që nuk kanë munguar as fishekzjarret.

 

"Euro2020" në foto/ Festë madhështore në

"Euro2020" në foto/ Festë madhështore në

"Euro2020" në foto/ Festë madhështore në

 

"Euro2020" në foto/ Festë madhështore në

EMISIONET