NDODHI DHE KJO/ Pjesa e parë e ndeshjes së Bundesligës përfundon pas 77 minutash!

NDODHI DHE KJO/ Pjesa e parë e ndeshjes së Bundesligës

Javët e fundit në Bundesligë ka pasur reagime të ashpra nga tifozët.

Protestat vazhdojnë në futbollin gjerman pas vendimit për të lejuar fondet e kapitalit privat të hyjnë në sport, i cili, në Gjermani, është i lidhur dukshëm me pjesëmarrjen aktive (dhe ekonomike) të tifozëve.

Episodi i fundit ndodhi në ndeshjen e Union Berlin-Wolfsburg, me një protestë të përbashkët të dy tifozëve që çoi në një rikuperim të frikshëm prej 21 minutash.

Gjatë pjesës së parë të ndeshjes së Bundesligës, dy tifozët bashkërisht hodhën topa tenisi në fushë, duke çuar në pezullimin e ndeshjes. Aq sa pjesa e parë përfundoi në minutën e 77-të./KJ

EMISIONET