Ndizet derbi më i zjarrtë i Italisë, Mourinho ironizon Lazion

Ndizet derbi më i zjarrtë i Italisë, Mourinho ironizon Lazion

Kualifikimi i Romës dhe eleminimi i Lazios nga Europa ka lënë shije të ndryshme në të dyja anët e kryeqytetit të Italisë që këtë të dielë do të presë derbin e dytë sezonal.

Lazio me dy pikë me shumë se verdhekuqtë pret skuadrën e Jose Mourinhos në “Olimpico” në një duel të drejtëpërdrejtë për zonën Champions. Është pikërisht trajneri portugez që thumbon rivalët në koferencën e shtypit nga Spanja ku Roma barazoi me Real Sociedad.

“A ka një kompeticion tjetër për Lazion tani që u eleminua nga Conference League?”.

Kjo është pyetja që bën “Special One”, i cili derbin do ta ndjekë nga tribuna e stadiumit roman për shkak të pezullimit me dy ndeshje.

EMISIONET