Çmimet e birrave në stadiumet e Anglisë. City bën “bamirësi”. Vendi i parë, surprizë…

Çmimet e birrave në stadiumet e Anglisë. City bën

Tifozët e Manchester City mund të jenë njerëzit më të lumtur të Britanisë së Madhe kohët e fundit.

Pas festës së titullit kampion, i teti në historinë e “Citizens” ata mund të krenohen edhe me një tjetër vend të parë që ndoshta e kanë edhe më për zemër, çmimin më të ulët të birrave në 20 tifozeritë e Premier League.

Çmimet e birrave në stadiumet e Anglisë. City bën

Një tifoz bardhekaltër duhet të paguajë rreth 3.4 pound për një gotë birrë, më lirë se çdo tifoz tjetër në kampionatin maksimal të futbollit anglez. Ky është çmimi zyrtar i pijes më të preferuar të anglezëve në “Etihad Stadium”.

Çmimet e birrave në stadiumet e Anglisë. City bën

Sa për të bërë një krahasim me gotën më të shtrenjtë, vendin e parë e mban Brightion me 6 pound, i ndjekur nga Manchester United me 5.1 dhe West Ham me 5.

Çmimet e birrave në stadiumet e Anglisë. City bën

Çmimet e birrave në stadiumet e Anglisë. City bën

Nuk është e lirë as në stadiumin e Tottenham një birrë që kushton po 5 stërlina, ndërsa në “Anfield Road” mund të fillosh të dehesh duke nisur nga një bazë prej 4 stërlinash.

Çmimet e birrave në stadiumet e Anglisë. City bën

Çmimet e birrave në stadiumet e Anglisë. City bën

EMISIONET