Milano i "mbyll derën" Cristiano Ronaldos: I papërballueshëm financiarisht!

Milano i "mbyll derën" Cristiano Ronaldos: I

Milan dhe Inter kanë refuzuar ofertën e Jorge Mendes duke i mbyllur derën Cristiano Ronaldos.

Zbulimin e bën "Corriere della sera" që thekson se portugezi u është vetëofruar dy klubeve të Milanos në mënyrë që të luajë në Champions League. 

Gazeta romane shton se arsyeja e refuzimit të Milanit dhe Interit është e njëjtë, kostot e larta të këtij operacioni.

Ronaldo përfiton aktualisht 20 milionë euro neto në sezon te Manchester United ndërsa klubi anglez kërkon po kaq për ta lënë të lirë. 

EMISIONET