Milan i papërmbajtshëm, fitore titulli ndaj Atalantës. Vendosin Leao dhe Hernandez (Video)

Milan i papërmbajtshëm, fitore titulli ndaj Atalantës. Vendosin

Milani-titull, mungon edhe shumë pak nga trofeu por kuqezinjtë janë në korsinë e duhur.

Kalojnë edhe testin e parafundit me Atalantën “Djajtë” që konfirmohen forcë e parë e Serie A.

Pjesë e parë apatike dhe me polemika për një penallti të kërkuar gjatë nga Giroud ndërsa në të dytën, djemtë e Piolit bënë detyrën me një marsh më shumë.

Rafael Leao fillimisht dhe më pas Theo Hernandez shënuan në ndeshjen e “San Siros” së tejmbushur me kapacitetin maksimal.

Entuziazëm në qytetin e Milanos dhe popullin kuqezi, tashmë me njërën dorë te titulli numër 19, po aq sa kushërinjtë e Interit, për t’i dhënë fund shterpësisë 11-vjeçare.

 

EMISIONET