Mësoni formacionet e supersfidave në Champions. Messi-Neymar-Mbappe në fushë me PSG

Mësoni formacionet e supersfidave në Champions. Messi-Neymar-Mbappe

Mbrëmja e sotme do të ketë përballje tepër interesante ku bien në sy dy supersfida si Liverpool-Milan dhe Inter-Real Madrid e gjithashtu pa harruar edhe debutimin e 3 fantastikëve Messi-Neymar-Mpappe.

Po ja nisim nga këta të fundit të cilët janë konfirmuar si titullarë me PSG në transfertën me Brugge teksa bie në sy lënia sërish në stol e Donnarummas.

BRUGGE (4-3-3): Mignolet; C. Mata, Hendry, Nsoki, Sobol; Vanaken, Balanta, Rits; Sowah, De Ketelaere, Lang.

PARIS SAINT-GERMAIN (4-3-3): Navas; Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Diallo; Wijnaldum, Paredes, A. Herrera; Neymar, Mbappé, Messi.

Në superduelin Liverpool-Milan, do të ndihet mungesa e Ibrahimoviç por Pioli ka preferuar Rebiç teksa Klopp ka surprizuar me Origi.

Liverpool (4-3-3) - Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Gomez, Robertson; Keita, Fabinho, Henderson; Salah, Origi, Diogo Jota.

Milan (4-2-3-1) - Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Kessie; Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao; Rebic.

Në takimin e “San Siro”, Inter-Real Madrid, Ancelotti ka shumë mungesa në mbrojtje teksa Inzaghi ka zgjedhur dyshen Dzeko-Lautaro.

Inter (3-5-2) - Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro, Dzeko.

Real Madrid (4-3-3) - Courtois; Carvajal, Militao, Nacho, Alaba; Valverde, Casemiro, Modric; Lucas Vazquez, Benzema, Vinicius.

 

 

 

EMISIONET