Lewandowski revoltohet me Bayern Munich

Lewandowski revoltohet me Bayern Munich

Dëshiron me çdo kusht largimin nga Gjermania dhe tashmë nuk kujdeset më as për sytë kureshtarë.

Menjëherë pas ndeshjes me Wolfsburg ku u përshëndet edhe me tifozët, Robert Lewandowski ka shfryrë kujdër klubit që nuk dëshiron ta lejë të lirë përpara fundit të kontratës qe skadon më 2023. 

Polaku është dëgjuar duke folur në telefon në gjuhën e tij të origjinës duke përmendur disa herë emrin e Barcelonës dhe i zemëruar për bllokun që i ka bërë Bayerni ai kërkon të largohet sa më parë drejt Katalonjës.

EMISIONET