Lazio, Tare në ditët e fundit, mësohet emri i pasuesit të shqiptarit pas 18 viteve në kryeqytet

Lazio, Tare në ditët e fundit, mësohet emri i pasuesit të
Igli Tare dhe Claudio Lotitpo vendosin të ndërpresin rrugët. Eshtë e sigurt tashmë që drejtori sportiv do të largohet pas 18 viteve në majat më të larta të niveleve drejtuese të futbollit italian në një nga klubet më historikë të vendit fqinjë.

Ish-sulmuesi i Kombëtares Shqiptare do të përshëndetet me skuadrën pas ndeshjes me Cremonesen ndërsa presidenti e ka gati zëvendësuesin e tij, bëhet fjalë për Angelo Fabiani-n i cili do të punojë me trajnerion Maurizio Sarri për të ndërtuar skuadrën e së ardhmes.

Një nga objektivat më të mëdha të Lazios në merkaton e verës do të jetë sulmuesi i Sassuolos, Domenico Berardi, vlera e kartonit të të cilit shkon deri në 35 milionë euro.  

EMISIONET