La Liga, klubi i Ronaldos bie nga kategoria në javën e fundit, Barcelona e mbyll pa nder (VIDEO)

La Liga, klubi i Ronaldos bie nga kategoria në javën e fundit,
Rezultate surprizuese në javën e fundit të La Liga-s ku Reali dhe Barcelona nuk bindën.

Në ndeshjen e fundit me fanellën e bardhë, Karim Benzema shënoi në barazimin 1-1 ndaj Athletic Bilbao por me keq shkuan gjërat për Barcelonën që u mund 2-1 në transfertën e Vigos nga Celta.

Gjithsesi, të dyja skuadrat lider të La Liga-s nuk ndryshuan asgjë nga klasifikimi i tyre por ai që humbi më shumë është Real Valadollid që nuk shkoi më shumë se barazimi pa gola në shtëpi, duke u rrëzuar në Segunda e duke falur Almerian që me barazimin 3-3 ndaj Espanol mbijetoi pikërisht në dëm të klubit në pronësi të “Fenomenit”.

Këto janë rezultatet dhe klasifikimi final i sezonit 2022-2023 në La Liga.

La Liga, klubi i Ronaldos bie nga kategoria në javën e fundit,

La Liga, klubi i Ronaldos bie nga kategoria në javën e fundit,

 

EMISIONET