Kroaci-Shqipëri, historike dhe duel “jetë a vdekje”

Kroaci-Shqipëri, historike dhe duel “jetë a vdekje”

Të mërkurën e 19 qershorit, në orën 15:00, në “Volksparkstadion” të Hamburgut Kroacia dhe Shqipëria do të ndeshen për herë të parë mes tyre në rang kombëtaresh.

Fati e deshi që dueli i parë mes dy skuadrave të vijë në kuadër të ndeshjeve të dyta në Grupin B për fazën e parë të Kampionatit Europian që zhvillohet në Gjermani.

Padyshim ky është një duel historik, duke ditur që nuk kanë asnjë precedent në të shkuarën.

Përveç faktit se është hera e parë që përballen me tyre, kjo ndeshje shikohet edhe si “jeta e vdekje” për kalimin në raundin e dytë.

Kroaci-Shqipëri është dueli i të mundurve në ndeshjet e para në grup dhe një tjetër disfatë do t’i minimizonte mundësitë për të kaluar Grupin B.

Madje një humbje e Kroacisë mund të shikohet edhe si lamtumirë për Europianin, pasi kanë golavarazhin më të keq në grup, pasi u mund në start nga Spanja në shifrat 3-0.

EMISIONET