Kosova merr formë, rikthime të rëndësishme dhe debutime në listën e Giresse

Kosova merr formë, rikthime të rëndësishme dhe debutime

Kosova të hënën e nis grumbullimin për duelet me Izraelin dhe Andorrën. Në 25 mars luan në Tel Aviv me Izraelin, ndërsa tre ditë më vonë e pret Andorrën në Prishtinë.

Për këto dy sfida shumë të rëndësishme për grupin I, i vlefshëm për eleminatoret e Euro 2024. Trajneri Alain Giresse ka grumbulluar 26 futbollistë, mes të cilëve për herë të parë Amar Gërxhaliun, i cili luan në Turqi tek Antaliaspori.

Kosova merr formë, rikthime të rëndësishme dhe debutime

Po ashtu, është kthyer edhe mesfushori Valon Berisha. Në listë është edhe Leart Paqarada, i cili do të jetë gati për këtë muaj. Një emër me peshë në këtë skuadër është Ermal Krasniqi, ndërsa nga kampionati vendas, ëshë edhe Albion Rrahmani i Ballkanit.

 

 

EMISIONET