Koreja e Veriut i kthehet futbollit pas 4 vitesh

Koreja e Veriut i kthehet futbollit pas 4 vitesh

Kombëtarja e Koresë së Veriut do të kthehet të luajë në fushën e blertë pas 4 vitesh. Ndeshja e fundit e përfaqësueses së vendit komunist, ishte në vitin 2019 kur barazuan 0-0 me Libanin për eleminatoret e botërorit 2022.

Me fillimin e vitit 2020, koreanët mbyllën kufijtë edhe për futbollistët dhe atletët e tyre për shkak të Covid-19. Kombëtarja dhe atletët e sporteve të tjera humbën Lojërat Olimpike të Tokios, Olimpiadën e Pekinit 2022 dhe Kupën e Botës 2022 në Katar.

Atletët koreanë, tashmë, do të përgatiten të jenë pjesëmarrës në Lojërat Olimpike në Paris, verën e ardhshme.

EMISIONET