Koeman në pikëpyetje te Barça, Laporta: Jam i indinjuar për humbjen ndaj Bayernit

Koeman në pikëpyetje te Barça, Laporta: Jam i indinjuar

Humbja e Barcelonës ndaj Bayern Munchen mund të ketë pasoja të mëdha te skuadra katalanase.

Blaugranat për here të parë e mbyllën ndeshjen pa një gjuajtje në portë dhe mënyra e disfatës së ekipit përballë bavarezëve nuk i ka pëlquer aspak presidentit Laporta i cili pak ditë më parë pati një debat në distance me trajnerin dhe sot ka dhënë një tjetër mesazh indirekt për të.

"Përshëndetje të gjithëve. Unë jam po aq i lënduar dhe i zemëruar si të gjithë ju. Ajo që po ndodh është një nga skenarët që ne tashmë po mendonim. Unë kërkoj durimin tuaj dhe që ju të vazhdoni të mbështesni ekipin Unë kërkoj besim, besim për njerëzit që drejtojnë klubin. Ne kemi nevojë për këtë marzh besimi dhe ju nuk duhet të keni dyshime sepse do ta zgjidhim, do ta rregullojmë këtë situatë. Faleminderit shumë!”, ishte mesazhi i numrit 1 të klubit drejtuar tifozëve.

Rregullimi i situates që përmend Laporta ndoshta ka të bëjë me një ndryshim në stolin e skuadrës pasi me Koeman gjërat nuk po ecin.

Sipas shtypit katalanas, trajneri holandez ka 3 ndeshje për të vënë gjërat në vijë ose përndryshe me pauzën e kombëtareve aim und të shkarkohet, shkruan Ora News.

EMISIONET