Ivan Perisic futbollist? Mund të ishte bërë edhe kampion boksi, tenisi apo basketbolli….

Ivan Perisic futbollist? Mund të ishte bërë edhe kampion boksi,

Ivan Perisic në formatin superman. I shpejtë, rezistent dhe i fuqishëm. Në fushë vepron në krahun e majtë ku prodhon dhjetra kilometra në çdo ndeshje ndërsa shënjestra nuk i mungon në takimet e rëndësishme dhe jo vetëm.

Njeriu i finales së Kupës së Italisë duket një lojtar i rilindur dhe shumë i rëndësishëm për Interin edhe dy sezone pas rikthimit nga Bavaria ku Bayerni i Mynihut nuk preferoi të ushtronte të drejtën për blerjen e kartonit.

Ivan Perisic futbollist? Mund të ishte bërë edhe kampion boksi,

Një nga sekretet e formës fantastike që kroati po kalon është sporti i boksit. Gjatë pushimeve të kampionatit, ai stërvitet në ring, madje shesh herë zgjedh të ndeshet me kampionë si në rastin e Luka Tomic por nuk kursehet as në tenis, basketboll dhe volejboll. 

Ivan Perisic futbollist? Mund të ishte bërë edhe kampion boksi,

Kush e njeh nga afër e di shuë mirë se ai nuk kalon asnjë ditë pa stërvitje, në det a në mal qoftë me pushime. Radja Naingolan shpesh herë me shaka e ngacmonte kur të dy ishin pjesë e Interit, duke e krahasuar me të famshmin “Forest Gump”. Perisic e ka pranuar edhe vetë se mund të kishte shkëlqyer në çdo sport.

Ivan Perisic futbollist? Mund të ishte bërë edhe kampion boksi,

Pasionin për sportin dhe stërvitjen me stil ushtarak ia ka rrënjosur bukuroshja kroate Josipa, fillimisht shoqe e tij dhe sot bashkëshortja me të cilën ka tre fëmijë, Leonardo, Manuela e Luka.

Ivan Perisic futbollist? Mund të ishte bërë edhe kampion boksi,

EMISIONET