Ish-gruaja e Dani Alves poston padashje letrën ku ai kërkon falje nga qelia

Ish-gruaja e Dani Alves poston padashje letrën ku ai kërkon falje nga

Ish-gruaja e Dani Alves, Joana Sanz, ndau aksidentalisht një letër të çuditshme që përdhunuesi i shkroi asaj nga burgu. Përpara se të dënohej me katër vjet e gjysmë burg të enjten, Alves i shkroi ish-it të tij një letër intime nga qelia e tij teksa priste gjyqin.

Ai u lut për falje dhe falënderoi modelen që ishte një grua e fortë pasi ajo kaloi “një kohë kaq të vështirë”, raporton Vogue.

Më pas Alves ka deklaruar dashurinë për Joanën, duke shkruar se e do shumë, do të jetë gjithmonë me të dhe se së bashku janë më të fortë.

Në letër shprehej edhe mirënjohja për qëndrueshmërinë e modeles mes skandalit. Në letër shkruhej:

“Ajo që kam ëndërruar dhe çfarë vazhdoj të ëndërroj. Dua të marr të gjitha rrugët me ty. Nuk kam pasur gruan e gabuar, po, ishe ti. Nuk ka një ditë e vetme, asnjë moment, asnjë plan në të cilin nuk bën pjesë ti. Lutem çdo ditë që të vijë dita që të shoh të zgjohesh në mëngjes. Nostalgjia nuk është të mos e bësh dot tani. Kudo, sidoqoftë, sidoqoftë, me ty gjithmonë pranë. Ndiej ndjenja të çuditshme. Të dua.”

EMISIONET