I bie të fikët në fushën e lojës por kërkon të rifutet në ndeshje pasi përmendet

I bie të fikët në fushën e lojës por kërkon

Momente frike në Spanjë gjatë ndeshjes Cordoba-Racing de Ferrol e vlefshme për serinë C. Mbrojtësi i skuadrës së shtëpisë, Dragisa Gudelj, u rrëzua papritur në fushën e lojës pasi i ra të fikët pas 10 minutave lojë.

Një situatë e ngjashme me atë të Cristian Eriksen në Euro 2020 dhe menjëherë pas rrëzimit të tij në fushë vrapuan për ta ndihmuar shokët e skuadrës dhe stafet mjekësore. Ata nisën menjëherë procedurat e rehabilitimit dhe për fat të mirë, lojtari u përmend pas pak çasteve e madje dëshironte të rikthehej në fushën e lojës.

Lojtari u transportua në spital dhe është nën vëzhgim ndërsa arbitri ndërpreu ndeshjen në momentin që shifrat ishin fiksuar në rezultatin 1-1.

 

EMISIONET