Goli i parë i historisë nga pankina. Shikojeni (VIDEO)

Goli i parë i historisë nga pankina. Shikojeni (VIDEO)

Argjentinasi Correa bëhet protagonist në ndeshjen Atletico Madrid-Getafe. Në minutën e 69 të ndeshjes, ai shënoi një gol që fillimisht u anulua nga arbitri. 

Trajneri Diego Simeone veproi më pas duke e larguar nga fusha e lojës por në momentin që ai ishte në pankinë arbitri e pa sërish aksionin dhe e cilësoi golin të rregullt.

Kaq mjaftoi që shokët t'i drejtoheshin pankinës për të festuar bashkë me lojtarin argjentinas i cili u zëvendesua nga Carrasco. 

Kjo është hera e parë në erën VAR që një lojtar shënon, zëvendësohet dhe më pas mëson nga pankina dhe jo nga fusha se goli është i rregullt. 

EMISIONET