Gabim në himnin e Azerbajxhanit, Lukaku vonon nisjen e ndeshjes

Gabim në himnin e Azerbajxhanit, Lukaku vonon nisjen e ndeshjes

Një ngjarje pazakontë ndodhi në nisje të ndeshjes kualifikuese të EURO 2024 mes Belgjikës dhe Azerbajxhanit.

Në himnin e miqve ka pasur një gabim dhe për këtë arsye, sulmuesi i vendasve, Romelo Lukaku i ka kërkuar arbitrit e më pas edhe delegatit të ndeshjes që të ripërsëritet.

Pasi është diskutuar nga arbitri dhe delegati është vendosur që himni i Azerbajxhanit të ripërsëritet siç duhet, me sfidën që nisi pak minuta me vonesë pas episodit në fjalë.

EMISIONET