FOTO/ Holanda zyrtarizon trajnerin e ri, ja kush do e drejtojë pankinën e "Tulipanëve"

FOTO/ Holanda zyrtarizon trajnerin e ri, ja kush do e drejtojë

Holanda ka bërë zgjedhjen e saj për pankinën. “Tulipanët” kanë rikthyer në krye të kombëtares një emër të njohur.

FOTO/ Holanda zyrtarizon trajnerin e ri, ja kush do e drejtojë

Bëhet fjalë për Ronald Koeman, i cili ka drejtuar edhe më parë këtë skuadër. Objektivi i teknikut në krye të kësaj përfaqësueseje është arritja te lavdia e dikurshme, mision ky mjaft i komplikuar.

FOTO/ Holanda zyrtarizon trajnerin e ri, ja kush do e drejtojë

Shumë tifozë kanë qenë kundër këtij zyrtarizimi, ndërsa ka patur prej atyre që besojnë se është personi i duhur që mund të dërgojë holandezët drejt majës së botës.

Barcelona, Evertoni, Valencia, Feyenoordi, Southamptoni, AZ Alkmaar, Ajax, Benfica, PSV Eindhoven dhe Vitesse janë disa nga skuadrat ku “timonieri” në fjalë ka qenë pjesë e tyre.

EMISIONET