Euro 2024/ Shënohen tre gola në pjesën e dytë, ja si ndryshon rënditja momentale në grupin D

Euro 2024/ Shënohen tre gola në pjesën e dytë, ja si

Në “Olympiastadion” të Berlinit po luhet ndeshja e xhiros së tretë e Grupit D mes Holandës dhe Austrisë.

Në minutën e 6-të zhbllokohet rezultati, me Austrinë që kalon në avantazh.

Ishte Donyell Malen i cili shkakton autogol në portën e tij.

Me avantazhin 1-0 për austriakët mbyllet pjesa e parë, teksa e dyta fillon me gol.

Gakpo në minutën e 47-të barazon rezultatin.

Por Austria nuk vonoi dhe shënoi sërish në minutën e 59-të duke u rënditur për momentin në vendin e dytë dhe duke spostuar Holandën në të tretin.

Ndërkohë Franca mban vendin e parë dhe Polonia është e fundit. 

Edhe Franca ka shënuar ndaj Polonisë. Autor i golit ishte Mbappe që shënoi me penallti. 

EMISIONET