EURO 2024/ Mbyllen pjesët e para të dy ndeshjeve në grupin D, surprizon Austria, për momentin janë të parët

EURO 2024/ Mbyllen pjesët e para të dy ndeshjeve në grupin D,

Janë mbyllur pjesët e para të dy ndeshjeve në grupin D në Euro 2024.

Franca po barazon pa gola ndaj Polonisë, ku për momenin rënditen në vendin e dytë.

Ndërsa surprizën e madhe po e bën Austria e cila po fiton në 45 minutat e para ndaj Holandës falë një autogoli.

Me këtë rezultat, Austria e mbyll e para në grupin D, duke lënë pas Francën dhe Holandën.  

EMISIONET